Γρανάδα – Ζιρόνα 2-4: Το καταλανικό τρένο πέρασε και από το Θεράμικα

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Η Ζιρόνα είναι ασταμάτητη στη La Liga, καθώς πέρασε και από το Θεράμικα, επικρατώντας 4-2 της Γρανάδα. Οι Καταλανοί ήταν καταιγιστικοί στο πρώτο μέρος, πέτυχαν τρία γκολ σε 12 λεπτά και απέκτησαν αέρα τριών τερμάτων στο πρώτο μέρος.

Το σκορα άνοιξε στο 22ο λεπτό με τον Τσιγκάνκοφ και τη σκυτάλη πήρε ο 19χρονος Σάβιο στο 31ο λεπτό. Τρία λεπτά μετά ο Νταβίντ Λόπεθ έκανε το 3-0 στο 34ο λεπτό. Μάλιστα είχαν την ευκαιρία να πετύχουν και τέταρτο γκολ στο 41ο λεπτό με τον Τσιγκάνκοφ.

Η Γρανάδα μπήκε πιο δυνατά στο δεύτερο μέρος και στο 63ο λεπτό μείωσε στο σκορ με τον Ουζούνι και στο 85′ Ντιέντιου μείωσε σε 3-2. Εκεί που το παιχνίδι έγινε θρίλερ, η Ζιρόνα πέτυχε και τέταρτο γκολ με τον Κόουτο και διασφάλισε το τρίποντο στο φινάλε.

Η Ζιρόνα έπιασε εκ νέου την Μπαρτσελόνα στον βαθμολογικό πίνακα, έχοντας 13 βαθμούς, ενώ η Γρανάδα παρέμεινε κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού με τρεις βαθμούς.