Μόντσα – Ίντερ 1-5: Παράσταση τίτλου από τους «νερατζούρι» – Όλα τα αποτελέσματα

Η Ίντερ δεν αντιμετώπισε πρόβλημα στην έδρα της Μόντσα, με τους «νερατζούρι» να παίρνουν μια επιβλητική νίκη με σκορ 5-1 και να παραμένουν στην κορυφή της βαθμολογίας στην Serie A.

Ένα δίλεπτο στις αρχές του πρώτου ημιχρόνου ήταν αρκετό για να θέσει η Ίντερ τις βάσεις της νίκης στην Μόντσα, απέναντι στη γηπεδούχο ομάδα.

Οι «Νερατζούρι» νίκησαν με σκορ 5-1 και αύξησαν τη διαφορά που τους χωρίζει από τη δεύτερη Γιουβέντους στους 5 βαθμούς ύστερα από 20 αγωνιστικές, με τους «μπιανκονέρι» ωστόσο να έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Στο 11ο λεπτό η Ίντερ κέρδισε πέναλτι, με τον Τσαλχάνογλου να κάνει το 1-0.

Δύο λεπτά αργότερα ο Ντιμάρκο βρήκε σε θέση βολής τον Λαουτάρο Μαρτίνες, ο οποίος διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του.

Ο Τσαλχάνογλου έκανε το 3-0 στο 60΄, με τους γηπεδούχους να μειώνουν με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πεσίνα στο 69΄.

Ωστόσο οι «νερατζούρι» έκαναν το 4-1 με τον Λαουτάρο στο 84΄, για να δώσει θριαμβευτική διάσταση στη νίκη ο Τουράμ στο 88΄ σημειώνοντας και πέμπτο γκολ.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Γιώργος Κυριακόπουλος έπαιξε σε ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο, μπαίνοντας αλλαγή στο 46΄ στη θέση του Τσιούρια.