Τον τραυματισμό δύο παιδιών , το ένα βρέφος και το άλλο 5 ετών ευτυχώς ελαφριά, είχε ώς αποτέλεσμα η σύγκρουση δύο οχημάτων στην διασταύρωση των οδών Παπαφλέσσα και Ναυαρίνου.
Σύμφωνα με τις πληροφορίες οδηγός με αγροτικό όχημα παραβίασε προτεραιότητα και έπεσε πάνω σε ΙΧ που οδηγούσε μητέρα με το μόλις 1 έτους παιδί της να είναι δεμένο στο ειδικό καρεκλάκι. Μετά την σύγκρουση το ΙΧ “καρφώθηκε” σε κολώνα.
Το βρέφος “τραντάχτηκε” όμως δεν τραυματίστηκε, ωστόσο μεταφέρθηκε προληπτικά στο Καραμανδάνειο. Το άλλο παιδί από το αγροτικό βρισκόταν στην καρότσα, τραυματίστηκε ελαφρά και μεταφέρθηκε κι αυτό στο Καραμανδάνειο.