Κλειστά λόγω καύσωνα θα είναι τα Δημοτικά Σχολεία και τα Νηπιαγωγεία στα όρια του Δήμου Πατρέων, αύριο και μεθαύριο Πέμπτη 13 Ιουνίου, όπως γνωστοποιεί με ανακοίνωσή του ο Δήμος.
Αναλυτικά αναφέρει:
“Κλειστά λόγω καύσωνα θα παραμείνουν αύριο (Τετάρτη 12/6) και μεθαύριο (Πέμπτη 13/6), όλα τα σχολεία πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης (νηπιαγωγεία και δημοτικά) εντός των ορίων του Δήμου Πατρέων, λόγω της πρόβλεψης για επικράτηση συνθηκών καύσωνα.