H σημαντική Πατρινή καλλιτέχνιδα, με διεθνή πορεία, Φωτεινή Σαμαρά, μας γνωστοποίησε μέσω fb ότι:
Αγαπητοί μου Πατρινοί φίλοι, σας υπενθυμίζω πως τις επόμενες ημέρες θα υποδεχτώ στην πόλη μας δύο πολύ αγαπημένους φίλους μου, που θα παρουσιαστούν στην αίθουσα της Φιλαρμονικής.
![](https://alphapatras.gr/wp-content/uploads/2024/04/419253733_122157865634073304_1962465409711934075_n-260x300.jpg)
* Το Σαββατοκύριακο 6-7/4 η επιστήθια φίλη μου Πέμη Ζούνη έρχεται με το θεατρικό έργο: Ο αδερφός μου ο Αμαντέους https://www.ticketservices.gr/…/o-aderfos-mou-o…/… και
* την Τετάρτη 10/4 ο Γιάννης Ποταμούσης θα δώσει ένα συναρπαστικό ρεσιτάλ πιάνου.
Περιμένω να σας δω εκεί για να απολαύσουμε μαζί δύο παραστάσεις υψηλού επιπέδου (που δεν πρέπει να χάσετε)!!!![](https://alphapatras.gr/wp-content/uploads/2024/04/420175471_122157865688073304_3712421511618757879_n-300x183.jpg)
![](https://alphapatras.gr/wp-content/uploads/2024/04/420175471_122157865688073304_3712421511618757879_n-300x183.jpg)