Ο πρύτανης του πανεπιστημίου Πατρών Χρήστος Μπούρας έκανε μια υπέροχη ανάρτηση στο fb, δια μέσου της οποίας περνά χρήσιμα μηνύματα:
Με ξεχωριστή χαρά υποδέχθηκα τους μικρούς ρομποτιστές που διέπρεψαν στον παγκόσμιο διαγωνισμό στο Παναμά. Θερμά Συγχαρητήρια για τις επιτυχίες τους! Το ρομποτάκι εκτύπωσε ΧΡΗΣΤΟΣ. Η μέρα κλείνει με υπογραφές σε πτυχία και σε χριστουγεννιάτικες κάρτες.
” Αλλά με τις ξόβεργες μπορεί να πιάνεις πουλιά, δεν πιάνεις ποτέ το κελαηδητό τους. Χρειάζεται η άλλη βέργα, της μαγείας, και ποιος μπορεί να την κατασκευάσει αν δεν του ’χει από μιας αρχής δοθεί; “
Ο. Ελύτης
Ανοιχτά Χαρτιά
![](https://alphapatras.gr/wp-content/uploads/2023/12/408138291_7186472034707740_613670456278946737_n-300x135.jpg)
![](https://alphapatras.gr/wp-content/uploads/2023/12/408109097_7186472724707671_3049211464937653078_n-300x218.jpg)
![](https://alphapatras.gr/wp-content/uploads/2023/12/408145565_7186472421374368_1400763874031561300_n-300x166.jpg)