Ο περιφερειάρχης Δυτ. Ελλάδας Νεκτάριος Φαρμάκης μας πληροφόρησε -και- μέσω fb ότι:
![📌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tac/1/16/1f4cc.png)
Το κτίριο του Επιμελητηρίου Αχαΐας εκσυγχρονίζεται για να ενισχύσει τη γνώση, την καινοτομία και τη διασύνδεσή της με την επιχειρηματικότητα.
![🤝](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t64/1/16/1f91d.png)
Με την Προγραμματική Σύμβαση που συνυπογράψαμε σήμερα με τον Πρύτανη του Πανεπιστημίου Πατρών Χρήστο Μπούρα και τον Πρόεδρο του Επιμελητηρίου Αχαΐας @Platon Marlafekas προχωράμε στη δημιουργία σύγχρονου υβριδικού συνεδριακού κέντρου στο τριώροφο κτίριο και ταυτόχρονα διαμορφώνουμε χώρους για την έκθεση καινοτομίας PatrasIQ, αλλά και το Γραφείο Μεταφοράς Τεχνολογίας – Καινοτομίας του Πανεπιστημίου Πατρών.
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
Η Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας πρωτοστατεί σε κάθε συνεργασία που ανοίγει δρόμους ανάπτυξης για τον τόπο μας!