Μουντιάλ 2022, 4ος όμιλος: Πρωτιά για Γαλλία πρόκριση για Αυστραλία, με ποιους διασταυρώνονται στους 16

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ολοκληρώθηκε ο τέταρτος όμιλος του Μουντιάλ 2022, με τη Γαλλία και την Αυστραλία να προκρίνονται στους «16» του τουρνουά. Οι ομάδες με τις οποίες διασταυρώνονται στην επόμενη φάση και η τελική βαθμολογία του ομίλου.

Έπεσε η αυλαία για τον τέταρτο όμιλο του Μουντιάλ 2022, με τη Γαλλία και την Αυστραλία να προκρίνονται στους 16″. Οι μπλε τερμάτισαν πρώτοι στον όμιλο παρά την ήττα από την Τυνησία, ενώ οι «σόκερους» νίκησαν τη Δανία και πέρασαν στον επόμενο γύρο ως δεύτεροι.

Τα ζευγάρια των 16 για Γαλλία και Αυστραλία

  • Σάββατο 3 Δεκεμβρίου, 21:00 1C – Αυστραλία, (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
  • Κυριακή 4 Δεκεμβρίου, 17:00 Γαλλία – 2C, (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Η Αυστραλία μπορεί να αντιμετωπίσει μια εκ των (Πολωνία, Αργεντινή και Σαουδική Αραβία), ήτοι την ομάδα που θα τερματίσει πρώτη στον τρίτο όμιλο, ενώ η Γαλλία μπορεί να αναμετρηθεί και με τις τρεις ομάδες που προαναφέρθηκαν συν το Μεξικό που δεν μπορεί να τερματίσει πρώτο.

Στη συνέχεια η Γαλλία εφόσον προκριθεί στα προημιτελικά θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Αγγλία – Σενεγάλη, ενώ η Αυστραλία αν προκριθεί στα προημιτελικά θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Ολλανδία – ΗΠΑ.

Η τελική κατάταξη του τέταρτου ομίλου

Μουντιάλ 2022, 4ος όμιλος: Πρωτιά για Γαλλία πρόκριση για Αυστραλία, με ποιους διασταυρώνονται στους 16

Τα ζευγάρια των 16 και το πρόγραμμα μέχρι τον τελικό

Σάββατο 3 Δεκεμβρίου

  • 17:00 Ολλανδία – ΗΠΑ(Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
  • 21:00 1C – Αυστραλία, (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

  • 17:00 Γαλλία – 2C, (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
  • 21:00 Αγγλία – Σενεγάλη, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου

  • 17:00 1Ε – 2F, (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
  • 21:00 1G – 2H, (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Τρίτη 6 Δεκεμβρίου

  • 17:00 1F – 2E, (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
  • 21:00 1H – 2G, (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου

  • 17:00 QF1: W53 – W54, (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
  • 21:00 QF2: W49 – W50, (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Σάββατο 10 Δεκεμβρίου

  • 17:00 QF3: W55 – W56, (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
  • 21:00 QF4: W51 – W52, (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Τρίτη 13 Δεκεμβρίου

  • 21:00 SF1: W57 – W58, (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου

  • 21:00 SF2: W59 – W60, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου

  • 17:00 ΤΡΙΤΗ ΘΕΣΗ – (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου

  • 17:00 ΤΕΛΙΚΟΣ – (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
Κοινοποίηση

Τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα.