Κάλιαρι – Σπέτσια 2-2: Δεν είχε νικητή η μάχη ανάμεσα σε Λυκογιάννη και Νικολάου

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Δεν είχε νικητή η αναμέτρηση ανάμεσα στην Κάλιαρι και την Σπέτσια για την 1η αγωνιστική της Serie A, σ’ ένα χορταστικό παιχνίδι που έληξε 2-2. Ο Μπάμπης Λυκογιάννης, ο οποίος πέρασε ως αλλαγή στο 85′) τέθηκε αντιμέτωπος με τον Δημήτρη Νικολάου, που έπαιξε όλο το 90λεπτο.

Οι γηπεδούχοι έγραψαν το 0-1 με τον Γκιασί στο 7ο λεπτό, ένα σκορ που δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο 58′ οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματά τους, με τον Σιμόνε Μπαστόνι να γράφει το 0-2.

Ωστόσο, η Κάλιαρι δεν είχε πει την τελευταία της λέξη. Ο Ζοάο Πέδρο μείωσε στο 62′, ενώ ο ίδιος παίκτης ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι στο 66′ γράφοντας το τελικό 2-2.

Κάλιαρι: Κράνιο, Καρμπόνι (85′ Λυκογιάννης), Γκοδίν (74′ Καπιτέλι), Βαλούκιεβιτς (63′ Ζάπα), Ντάλμπερτ, Στρούτμαν, Μαρίν, Νάντες, Παβολέτι (84′ Σιμεόνε), Ντεϊόλα (63′ Περέιρο), Πέδρο

Σπέτσια: Ζοέτ, Χρίστοβ, Έρλιτς, Νικολάου, Αμιάν, Μπαστόνι, Ματζόρε, Φέρερ (85′ Βινιάλι), Βέρντε (69′ Μραζ), Γκιάσι, Κόλεϊ