Λύγισε στο φινάλε η Σάκκαρη στο Μαϊάμι – ΒΙΝΤΕΟ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Για σχεδόν τρεις ώρες η Μαρία Σάκκαρη έδωσε συγκλονιστικό αγώνα απέναντι στη Μπιάνκα Αντρεέσκου στον ημιτελικό του Miami Open, αλλά δεν τα κατάφερε, γνωρίζοντας την ήττα με 2-1 σετ (7-6, 3-6, 7-6).

ΗΕλληνίδα πρωταθλήτρια «λύγισε» στο τάι μπρέικ του τρίτου σετ και έχασε την ευκαιρία να προκριθεί στον τελικό της διοργάνωσης.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο και η Σάκκαρη έδειχνε ικανή για τη νίκη. Στα κρίσιμα σημεία, ωστόσο, δεν στάθηκε τυχερή κι έχασε δύο σετ στο τάι μπρέικ.

Στο πρώτο σετ η Ελληνίδα τενίστρια έχασε δύο σετ πόιντ στο καθοριστικό game και βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Αυτό, όμως, δεν την επηρέασε και πήρε εύκολα το δεύτερο σετ, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Στο τελευταίο σετ οι δύο αθλήτριες έφτασαν ξανά στο τάι μπρέικ, όπου η κούραση «μίλησε» και η Καναδή πήρε τη νίκη.

Στον τελικό η Αντρεέσκου θα αντιμετωπίσει την Άσλεϊ Μπάρτι, η οποία νωρίτερα επικράτησε με 2-0 σετ (6-3, 6-3) της Ελίνα Σβιτολίνα.