Σεντ Ετιέν – Μονακό 0-4: Με τεσσάρα κυνηγάει την πρώτη τριάδα

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ένα άνετο βράδυ είχε η Μονακό στο Ζοφρουά Γκισάρ. Οι Μονεγάσκοι επικράτησαν χωρίς πρόβλημα με σκορ 0-4 της Σεντ Ετιέν.

Έτσι, η ομάδα του Κόβατς βρίσκεται στην 4η θέση με 59 πόντους και στο -1 από τις θέσεις που οδηγούν στο Champions League. Mάλιστα, δεν έχει χάσει και επαφή με την κορυφή, αφού η πρωτοπόρος Λιλ μετράει 63 πόντους.

Στο 11′ ο Γιόβετις δεν ευστόχησε σε πέναλτι στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι. Ωστόσο δύο λεπτά αργότερα στέφθηκε σκόρερ με σουτ μέσα από την περιοχή. Στο 55′ ο Γκολόβιν μοίρασε από τα δεξιά στον Τσουαμένι, ο οποίος με ωραίο σουτ έγραψε το 0-2.

Στο 64ο λεπτό, ο Ντιόπ έκλεψε την μπάλα βρέθηκε απέναντι από τον γκολκίπερ των γηπεδούχων, τον οποίο κρέμασε για το 0-3. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 76ο λεπτό με σουτ του Ντιατά, έπειτα από ασίστ του Φάμπρεγκας.

ΣΕΝΤ ΕΤΙΕΝ: Μπάγιτς, Κολοντζιέτζακ, Σισέ, Σο, Τράουκο, Νέγιου, Καμαρά, Ντεμπουσί, Μπουντεμπούζ, Μπουανγκά, Καζρί

ΜΟΝΑΚΟ: Λεκόμτ, Σιντιμπέ, Ντισασί, Μπαντιασίλ, Ενρίκ, Γκολόβιν, Φοφανά, Τσουαμένι, Φόλαντ, Γιόβετιτς