Γουλβς – Τότεναμ 1-1: Ο Σαΐς στέρησε το τρίποντο από τους Σπερς

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Την ευκαιρία να πάρει ένα τρίποντο σε δύσκολη έδρα έχασε η Τότεναμ. Η ομάδα του Μουρίνιο κρατούσε τη νίκη στα χέρια της μέχρι το 86′, αλλά ο Σαΐς διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Αυτό ήταν το τέταρτο τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι στο οποίο η Τότεναμ δεν καταφέρνει να πάρει τη νίκη και έμεινε 6 βαθμούς πίσω από την Λίβερπουλ.

Παρ’ όλα αυτά ο αγώνας ξεκίνησε ιδανικά για την Τότεναμ. Μόλις στο 57ο δευτερόλεπτο της αναμέτρησης το σουτ του Εντομπελέ κατέληξε στα δίχτυα των γηπεδούχων για να γίνει το 0-1.

Στη συνέχεια του αγώνα δεν είχαμε πολλές καλές φάσεις και η Γουλβς ήταν εκείνη που έδειχνε περισσότερο να ψάχνει το γκολ, όμως τα χαλούσε στην τελική προσπάθεια. Τελικά χρειάστηκε ένας αμυντικός να δώσει τη λύση.

Στο 86ο λεπτό ο Νέτο εκτέλεσε το κόρνερ και ο Σάις πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι για να κάνει το 1-1.

Η Γουλβς μάλιστα θα μπορούσε να είχε πάρει και την νίκη στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Μετά από κούρσα του Νέτο ο Σίλβα πήρε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή, αλλά έστειλε την μπάλα πάνω στον Λιορίς.

ΓΟΥΛΒΣ: Ρουί Πατρίσιο, Σεμέδο, Κοάντι, Σάις, Μαρσάλ, Ρούμπεν Νέβες, Ζοάο Μουτίνιο, Τραορέ, Ποντένσε, Νέτο, Σίλβα

ΤΟΤΕΝΑΜ: Λιορίς, Ντάιερ, Σάντσες, Ντέιβις, Ντόχερτι, Γουίνκς, Χόμπεργκ, Ρεγκιλόν, Κέιν, Ν’Ντομπελέ, Σον.