Η βαθμολογία της EuroLeague: Τώρα ξεκινάει η Αναντολού Εφές, στο 3-3 ο Ολυμπιακός

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Στο 3-3 έπεσε ο Ολυμπιακός στη EuroLeague 2020/21, μετά από την εντός έδρας ήττα του από την Αναντολού Εφές (79-84). Ο Σέιν Λάρκιν στο ντεμπούτο του στη σεζόν έγινε το στήριγμα που χρειαζόταν τόσο πολύ ο Βασίλιε Μίτσιτς, με αποτέλεσμα οι Τούρκοι να πανηγυρίσουν τη δεύτερη φετινή τους νίκη σε πέντε αγώνες και να αρχίζουν από το Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας να μαζεύουν το χαμένο έδαφος.

Η μέρα άνοιξε με τη νίκη της Χίμκι επί του Ερυθρού Αστέρα, με τον Ρίμας Κουρτινάιτις να βλέπει τους Αλέξι Σβεντ – Έρικ ΜακΚόλουμ να κάνουν σπουδαία δουλειά σε δημιουργία και εκτέλεση αντίστοιχα, για την πρώτη φετινή νίκη της ομάδας της Μόσχας, ενώ το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής έκλεισε με την ανατροπή της Μπαρτσελόνα και τη σπουδαία νίκη της επί της Μπασκόνια στη Βιτόρια, μια νίκη που την ανέβασε στην κορυφή της κατάταξης μαζί με τη Ζάλγκιρις Κάουνας.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 6ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Βαλένθια 84-75
Βιλερμπάν – Ζάλγκιρις Κάουνας 73-83
Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης – Παναθηναϊκός αναβλήθηκε
Μακάμπι Τελ Αβίβ – Φενέρμπαχτσε 65-75
Ρεάλ Μαδρίτης – Μπάγερν Μονάχου 100-82
Χίμκι – Ερυθρός Αστέρας 83-77
Ολυμπιακός – Αναντολού Εφές 79-84
Μπασκόνια – Μπαρτσελόνα 71-72
Αρμάνι Μιλάνο – Άλμπα Βερολίνου αναβλήθηκε

Η ΚΑΤΑΤΑΞΗ (ΜΕΤΑ ΑΠΟ 6 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ)

1. Ζάλγκιρις Κάουνας 5-1
2. Μπαρτσελόνα 5-1
3. Μπάγερν Μονάχου 4-2
4. Αρμάνι Μιλάνο 3-1
5. Βαλένθια 3-2
6. Φενέρμπαχτσε 3-3
7. Ολυμπιακός 3-3
8. ΤΣΣΚΑ Μόσχας 3-3
9. Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 2-0
10. Μπασκόνια 2-2
11. Παναθηναϊκός 2-2
12. Αναντολού Εφές 2-3
13. Ερυθρός Αστέρας 2-3
14. Μακάμπι Τελ Αβίβ 2-4
15. Ρεάλ Μαδρίτης 2-4
16. Άλμπα Βερολίνου 1-3
17. Χίμκι 1-5
18. Βιλερμπάν 0-3

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 7ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης – Ολυμπιακός 5/11 στις 19:00
Αναντολού Εφές – Μακάμπι Τελ Αβίβ 5/11 στις 19:30
Άλμπα Βερολίνου – Μπαρτσελόνα 5/11 στις 20:00
Μπασκόνια – Βιλερμπάν 5/11 στις 21:30
Φενέρμπαχτσε – Χίμκι 6/11 στις 19:45
Ζάλγκιρις Κάουνας – Ρεάλ Μαδρίτης 6/11 στις 20:00
Μπάγερν Μονάχου – Ερυθρός Αστέρας 6/11 στις 21:30
Παναθηναϊκός – ΤΣΣΚΑ Μόσχας 6/11 στις 21:30
Βαλένθια – Αρμάνι Μιλάνο 6/11 στις 22:00

Κοινοποίηση

Τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα.