Γρανάδα – Ρεάλ 1-2: Αγγίζουν την κούπα οι Μαδριλένοι

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Αποστολή εξετελέσθη! Το ματς στο “Λος Κάρμενες” ήταν τελικός για τη Ρεάλ Μαδριτης στην προσπάθειά της να κατακτήσει τον τίτλο και το φινάλε του αγώνα με την Γρανάδα για την 36η αγωνιστική βρήκε τους παίκτες του Ζινεντίν Ζιντάν να φεύγουν με ψηλά το κεφαλι έχοντας επικρατήσει με σκορ 2-1.

Οι Μεντί και Ράμος έδωσαν προβάδισμα δύο γκολ στους μερένγκες στα πρώτα 16 λεπτά με δύο εντυπωσιακά γκολ και στο δεύτερο ημίχρονο η άμυνα της Ρεάλ άντεξε στην πίεση που δέχτηκε μετά το γκολ του Ματσίς στο 50′, για να έρθει ετσι η 9η διαδοχική νίκη στα ισάριθμα τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος που την κράτησε στο +4 από την Μπαρτσελόνα δύο αγωνιστικές πριν το φινάλε.

ΓΡΑΝΑΔΑ: Ρουί Σίλβα, Βίκτορ Ντίαθ (46′ Πουέρτας), Χερμάν, Ντουάρτε, Ζιλ Ντίας, Αθέεθ, Γιάνχελ Ερέρα (75′ Αντονίν Κορτές), Φουλκιέ (54′ Μοντόρο), Φέντε Βίκο (75′ Ετέκι, Ματσίς (85′ Κοϊμπάσι), Κάρλος Φερνάντεθ

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: Κουρτουά, Καρβαχάλ, Βαράν, Ράμος, Μεντί, Καζεμίρο, Βαλβέρδε (64′ Ροντρίγκο), Κρόος, Μόντριτς, Ίσκο (64′ Ασένσιο), Μπενζεμά