EuroLeague 2019/20: Τα αποτελέσματα, η κατάταξη και το πρόγραμμα

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Έσπασαν καρδιές στο ΟΑΚΑ, στο ματς του Παναθηναϊκού με την Άλμπα Βερολίνου, μία εβδομάδα πριν από την δεύτερη διαβολοβδομάδα της EuroLeague 2019/20. Δείτε το πανόραμα της διοργάνωσης.

Δύο παρατάσεις χρειάστηκαν Παναθηναϊκός και Άλμπα στο παρκέ του ΟΑΚΑ το βράδυ της Πέμπτης (14/11), μέχρι η ομάδα του Βερολίνου να πάρει τη δεύτερη φετινή της νίκη και να ρίξει τους πράσινους στο 4-4. Η ομάδα του Αργύρη Πεδουλάκη έκανε το χειρότερο πρώτο μέρος στην ιστορία του στη διοργάνωση και πέταξε στα σκουπίδια τα έξι ρεκόρ καριέρας του Ιωάννη Παπαπέτρου που έκανε και ένα ρεκόρ στην ιστορία των πρασίνων, με τον κόσμο να αποδοκιμάζει και στο ημίχρονο, αλλά και στο φινάλε του πιθανότατα κορυφαίου αγώνα της χρονιάς.

Στα ματς που άνοιξαν το πρόγραμμα της Πέμπτης, η Χίμκι επικράτησε της Αρμάνι Μιλάνο στη Μόσχα και την έπιασε στο 6-2 παρά το γεγονός ότι δεν είχε στη δωδεκάδα της τον Γιάνις Τίμα, ενώ η Αναντολού Εφές άντεξε το σφυροκόπημα της Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης που έβαλε 38 πόντους στην τέταρτη περίοδο για να την νικήσει με νέα τρομερή εμφάνιση από το δίδυμο των Βασίλιε Μίτσιτς – Σέιν Λάρκιν που την κράτησαν σε τροχιά κορυφής. Η βραδιά κλείνει με τους αγώνες Ρεάλ Μαδρίτης – Μπαρτσελόνα και Μπασκόνια – Μακάμπι Τελ Αβίβ.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 8ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Χίμκι – Αρμάνι Μιλάνο 87-79
Αναντολού Εφές – Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 90-88
Παναθηναϊκός – Άλμπα Βερολίνου 105-106
Μπασκόνια – Μακάμπι Τελ Αβίβ LIVE
Ρεάλ Μαδρίτης – Μπαρτσελόνα LIVE
ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Φενέρμπαχτσε 15/11 στις 19:00
Ερυθρός Αστέρας – Βιλερμπάν 15/11 στις 20:00
Ολυμπιακός – Ζάλγκιρις Κάουνας 15/11 στις 21:30
Βαλένθια – Μπάγερν Μονάχου 15/11 στις 22:00

Η ΚΑΤΑΤΑΞΗ (ΣΕ 8 ΑΓΩΝΕΣ)

1. Μπαρτσελόνα 6-1
2. Χίμκι 6-2
3. Αναντολού Εφές 6-2
4. Αρμάνι Μιλάνο 6-2
5. ΤΣΣΚΑ Μόσχας 5-2
6. Μακάμπι Τελ Αβίβ 5-2
7. Ρεάλ Μαδρίτης 4-3
8. Βιλερμπάν 4-3
9. Παναθηναϊκός 4-4
10. Μπασκόνια 3-4
11. Ζάλγκιρις Κάουνας 3-4
12. Μπάγερν Μονάχου 3-4
13. Ερυθρός Αστέρας 2-5
14. Φενέρμπαχτσε 2-5
15. Ολυμπιακός 2-5
16. Άλμπα Βερολίνου 2-5
17. Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης 2-6
18. Βαλένθια 1-6

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 9ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Ζάλγκιρις Κάουνας – Παναθηναϊκός 19/11 στις 10:30
Άλμπα Βερολίνου – Ερυθρός Αστέρας 19/11 στις 21:00
Μπάγερν Μονάχου – Ολυμπιακός 19/11 στις 21:30
Αρμάνι Μιλάνο – Μακάμπι Τελ Αβίβ 19/11 στις 21:45
Βιλερμπάν – Αναντολού Εφές 19/11 στις 21:45
Βαλένθια – Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 19/11 στις 22:00
Ρεάλ Μαδρίτης – Χίμκι 19/11 στις 22:00
Μπασκόνια – ΤΣΣΚΑ Μόσχας 20/11 στις 22:00
Μπαρτσελόνα – Φενέρμπαχτσε 20/11 στις 22:00

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 10ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Ζάλγκιρις Κάουνας – Ερυθρός Αστέρας 21/11 στις 20:00
Άλμπα Βερολίνου – Ολυμπιακός 21/11 στις 22:00
Αρμάνι Μιλάνο – Αναντολού Εφές 21/11 στις 21:45
Βαλένθια – Χίμκι 21/11 στις 22:00
Μπάγερν Μονάχου – Παναθηναϊκός 22/11 στις 21:30
Βιλερμπάν – Φενέρμπαχτσε 22/11 στις 21:45
Ρεάλ Μαδρίτης – ΤΣΣΚΑ Μόσχας 22/11 στις 22:00
Μπασκόνια – Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης 22/11 στις 22:00
Μπαρτσελόνα – Μακάμπι Τελ Αβίβ 22/11 στις 22:00

Κοινοποίηση

Τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα.