ΑΥΤΟΙ είναι οι υποψήφιοι βουλευτές του ΚΚΕ στη Δυτική Ελλάδα

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

To ΚΚΕ, ανακοίνωσε κι επισήμως τα ψηφοδέλτα του κόμματος για τις βουλευτικές εκλογές της 7ης Ιουλίου. Στους νομούς της Δυτικής Ελλάδας και νησιών των Ιονίων οι υποψήφιοι είναι οι εξής:

Αχαΐα:

·         Αγγελόπουλος Δημήτρης, γενικός γραμματέα Εργατικού Κέντρου Πάτρας, πρόεδρος σωματείου οικοδόμων.

·         Ασπρούλιας Βασίλης, νομικός.

·         Γκέστα Ειρήνη, συμβολαιογράφος, δημοτική σύμβουλος Πατρέων.

·         Ζαμπάτη Αλέκα, αντιπρόεδρος του Αγροτικού συλλόγου Αιγίου.

·         Ζαρνάβαλου Σταυρούλα, νηπιαγωγός, υπεύθυνη παιδικού χορευτικού τμήματος Δήμου Πατρέων.

·         Καραθανασόπουλος Νίκος, οικονομολόγος, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ, βουλευτής.

·         Κωνσταντοπούλου Βάσια, ιδιωτική υπάλληλος.

·         Μάζης Ανδρέας, ιατρός – χειρούργος.

·         Παρίσης Σωτήρης, ιδιωτικός υπάλληλος, οργανωτικός γραμματέας Εργατικού Κέντρου Πάτρας.

·         Σκιαδάς Τάκης, συνταξιούχος δημοσίου, δημοτικός σύμβουλος Ερυμάνθου.

·         Συμεωνίδης Γρηγόρης, απόστρατος αντισμήναρχος ιπτάμενος πολεμικής αεροπορίας.

·         Τζαμαλούκα Παναγιώτα (Τέτη), δικηγόρος.

 

Αιτωλοακαρνανία:

·         Δήμας Δημήτρης, πρόεδρος σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Αγρινίου, γραμματέας του Εργατικού Κέντρου.

·         Καζαρίδη – Πατούλα Σοφία, γραμματέας σωματείου εργαζομένων ιματισμού Αγρινίου.

·         Κατσιγιάννης Μιχάλης, οικοδόμος, πρόεδρος του Εργατικού Κέντρου Αγρινίου.

·         Κοτοπούλης Σπύρος, πρόεδρος της Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Αιτ/νιας, περιφερειακός σύμβουλος Δυτικής Ελλάδας.

·         Κουτρούμπα Αθηνά, πρόεδρος του σωματείου Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών Αιτ/νιας.

·         Κωνσταντακοπούλου Ειρήνη, συνταξιούχος εκπαιδευτικός.

·         Λαμπροκωστοπούλου Αλεξάνδρα, Γραμματέας της ΤΕ Αιτ/νιας.

·         Μωραϊτης Νίκος, μέλος του ΔΣ της Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Αιτ/νιας, βουλευτής.

·         Παπαναστάσης Νίκος, αντισυνταγματάρχης εν αποστρατεία, μέλος Εθνικού Συμβουλίου της ΕΕΔΥΕ.

 

Ηλεία:

·         Αθανασόπουλος Τρύφων, πρόεδρος ΕΛΜΕ Ηλείας.

·         Γιάνναρος Χρήστος, μηχανικός, μέλος του ΔΣ του Εμπορικού Επιμελητηρίου Ηλείας, δημοτικός σύμβουλος Πύργου.

·         Γιαννόπουλος Χρήστος, πρόεδρος της Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Ηλείας, δημοτικός σύμβουλος Ζαχάρως.

·         Καραπάνος Γιώργος, συνταξιούχος αυτοαπασχολούμενος.

·         Ξενοστάθη Σία, συνταξιούχος εργαζόμενη ΕΛΤΑ, Πρόεδρος Ομάδας Γυναικών Πύργου της ΟΓΕ.

·         Παναγιωτάρα Νατάσα, εμποροϋπάλληλος, πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Αμαλιάδας.

·         Τσάση Ζωή, πρόεδρος σωματείου ξενοδοχοϋπαλλήλων Κάστρου – Κυλλήνης, αντιπρόεδρος Εργατικού Κέντρου Αμαλιάδας.

 

Ζάκυνθος:

·         Βρυώνης Αντώνης, ηλεκτρολόγος – μηχανολόγος ΤΕ, αντιπρόεδρος ΔΣ σωματείου πτυχιούχων μηχανικών ΤΕΙ Ζακύνθου.

·         Καλογερία Μαίρη, δικηγόρος.

·         Κωνσταντίνου Γιώργος, τραπεζοϋπάλληλος, πρόεδρος του Εργατικού Κέντρου Ζακύνθου.

 

Κεφαλονιά:

·         Αλιβιζάτος Διονύσης, συνταξιούχος ναυτεργάτης, γραμματέας της ΤΕ Κεφαλονιάς – Ιθάκης.

·         Μαντζουράτος Δημήτρης, εκπαιδευτικός, πρόεδρος της ΕΛΜΕ Κεφαλονιάς – Ιθάκης.

·         Ποταμιάνου Σοφία, εκπαιδευτικός, γενικός γραμματέας της ΕΛΜΕ Κεφαλονιάς – Ιθάκης.

Κοινοποίηση

Τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα.